Logowanie

ceneobaner 7b6b9764bda8145a33870fc4144992ad8f055d

Ostatnie na forum

2wedkarstwomorskie 1seaangel 3rejswedkarski

Reklama

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: PPiW tim

PPiW tim 2015/05/25 23:32 #53264

• MKula
  • MKula Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1832
PPiW tim :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): portfel333

PPiW tim 2015/05/25 23:45 #53265

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 418
PPiW tim – czyli ekipa co wędkarstwo traktuje jako rozrywkę i z przymrużeniem oka :)
Ojce założyciele – BeerStar, Mkula, Nieebieski, portfel333 – kolejni członkowie możliwi do przyjęcia :) - obowiązuje wpisowe !!!

Widzicie PPiW – wiecie – z wędką na wesoło !!!

Wyprawa pierwsza – portfel333 zdobywa Niegowo – połączone z degustacją Ambera Naturalnego !!!

Wyprawa na Niegowo miała ciężki początek – po 15 minutach solidnego marszu (z Pruszcza GD do Niegowa na piechotę) z tyłu głowy zaczęły pojawiać się głosy, że coś jest nie tak … otwieram plecak – pozwolenie jest, przynęty są, piwko do degustacji jest … myślę sobie – zwidy i idę dalej – ale jednak jedenasty zmysł mówi – Stop – i robię ponowny przegląd ekwipunku … w końcu mam !!! – zapomniałem wędki z domu !!! -pisze do MKuli sms – że wyprawa się przeciągnie i wracam po wędkę bo jednak głupio tak iść na ryby bez kija ;) co prawda straciłem 40 parę minut ale w końcu ryby to nie wyścigi – poczekają :)
Po przejściu ładnego kawałka drogi (już z wędką) postanawiam dokonać pierwszej degustacji – specjalnie dla PPW od PPiW – zakupionego produktu z Bielkówka – pierwsze wrażenie bez rewelacji ale jak to mówią – piłem gorsze rzeczy więc się nie zrażam pierwszym wrażeniem :)

Po kilku łykach zaczyna przypominać konsystencją Czernego Specjala (szczegółowy opis w kolejnych odcinkach) czyli wydaje się gęsty jak woda w Wiśle, ale ogólnie czuje się do niego sympatie :)
Po przejściu kilku ładnych kilometrów pojawiam się na łowisku – na początku zaskoczenie – woda stoi jak na jeziorze - nurt prawie zerowy …

myślę okej – były gorsze okresy – damy radę :)

Macham raz, drugi, trzeci i nic ….
Idę dalej – nic, zmieniam przynęty – nic, w końcu zakładam polecane przez kolegę Balona obrotówki – i zaczyna się eldorado – branie za braniem :) kilkanaście okonków (co prawda rozmiarów dość podłych ale jednak) wpada na kijek :)

- zabawa trwa w najlepsze – ale ambicja bierze górę – zmieniam przynęty na większe i nic … studnia…. Idę dalej – i … studnia… Zakładam znowu malutkie przynęty i znowu eldorado – szok – jednak przynęta robi różnicę :) !!!!
Po złapaniu solidnej ilości drobiazgu doszedłem do wniosku że idealnie dobrałem łowisko i produkt do degustacji !!! Na łowisku zabawa była przednia (ale rozmiary drobne) – piwko też dało przyjemność a kosztowało drobne :) - wybrałem produkt droższy – bo w puszce (coś koło 2,60 zł) w butelce jest poniżej 2 zł ale cięższe w plecaku a do śmietnika trzeba donieść żeby naszych rzek nie zaśmiecać !!!
Wszystkie ryby wróciły do wody, wszystkie puszki wylądowały w koszu – specjalnie dla PPW od PPiW portfel – na zdrowie i połamania :)

dla zapaleńców porada - na Raduni wychodzi powoli roślinność z wody i zaczynają się zaczepy więc uważajcie na drogie przynęty :)

Za tę wiadomość podziękował(a): kiwii47, przemek, jupiee, Bartas, Juniorsky, okoniarz, romansidło, mCi, Jarek, MKula ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

PPiW tim 2015/05/26 21:41 #53337

• SVT
  • SVT Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1820
Próbki

Ostatnie logo PNG . (bez tła)

Za tę wiadomość podziękował(a): portfel333, mCi, MKula

PPiW tim 2015/05/26 23:24 #53346

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Wyprawa druga – portfel333 ponownie zdobywa Niegowo – połączone z degustacją Harnasia Wysokochmielowego !!!

Na wstępie pierwszy i ostatni raz opiszę trunek przez firmę Carlsberg zwanym Harnasiem Wysokochmielowym – osoba, która tak nazwała tę ciecz w życiu nie piła piwa chmielowego – a osoby, które liczyły na trunek porównywalny do np. piwa Kormoran – mogą dostać rozstroju żołądka … To coś – bo piwem tego nie nazwę – pachnie za niczym, smakuje na kwaśno a po 3 minutach jest rozgazowanym czymś co może służyć do płukanki żołądka … jak sobie przypomnę ten smak to mam dreszcze normalnie …. Bleee …. Poprzednio testowany amber to przy tym trunek luksusowy podany w kryształach normalnie …. Dla pelnej informacji – cena 2,65 + 0,35 butla po w puszcze tego nie dostałem

Sama wyprawa przebiegła dość sprawnie – nie zapomniałem wędki :) - a że miałem 3 godziny czasu od rodziny – do Niegowa skoczyłem autobusem – w ten sposób mogłem poświęcić całe 1,5 godziny na łowienie :) (kolejne 1,5 poświęcam na spokojny powrót spacerem do domu).
Ryby brały i to sporo … akurat na przedstawionych zdjęciach nie ma największych złowionych ryb ale sam „schemat” jest dość jasno pokazany …

Postanowiłem łowić tylko na wobki (zamiast na obrotówki jak ostatnio) – wybrałem 4 – każdym miałem łowić po ok. 20 minut.
Efekty-
Najmniejsze sztuki były na żółtego niby kilera – na wędce ok. 5 sztuk – wszystkie ok. 15 cm – naciągane zresztą …. – dziwnie wyszło zdjęcie – akurat ta rybka wymiar spokojnie miała jakby co …

Średnie – były na grubszego bzyczka – te mialy solidne 15 cm :) - sztuk też koło 4-5

Troszę większe były na czerwonego kilerka :) te miały nawet pod 18 cm :) - też kilka sztuk

Czwarty wobek nie jest na zdjęciu bo w 2 rzucie zabrał go szczupaczek - jak zerwał się 10 cm o ręki … :(

Wtedy postanowiłem wykorzystać chwilę i jednak machnąć obrotówkę – poszła w wodę meppsina srebrna nr 3 i …… branie było takie …. że łał …. Po kilku sekundach ryba się wypięła ale chwila walki była imponująca.

Po tej akcji doszedłem do wniosku, że pora iść do domu bo ręce jeszcze drżą po emocjonującej walce :) i nie ma co ryzykować zawału :)

W sumie złowionych coś kolo 15-20 okonków, wypróbowane piwo - którego wrogowi nawet nie polecę i zdrowo spędzony czas nad wodą :) - czyli fajne popołudnie :)
Wiadomo - wszystkie ryby wróciły do wody, 2 nowe butelki są pod zlewem i czekają na wymianę – specjalnie dla PPW od PPiW portfel – na zdrowie i połamania :)

Dla osób delikatnych – jak nie lubicie pająków, pajęczyn, owadów itp. – to teraz przez Radunię trzeba się przebijać w takich warunkach …

Za tę wiadomość podziękował(a): Siarzewski, bocian, kiwii47, przemek, Juniorsky, okoniarz, brodaczysko, piwko, romansidło, mCi ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

PPiW tim 2015/05/27 09:10 #53352

• Balon
  • Balon Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 3690
Portfel okonki wyautowane bo wyglądały na bardzo nie wymiarowe :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Areh, portfel333

PPiW tim 2015/05/27 16:56 #53371

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Balon napisał:
Portfel okonki wyautowane bo wyglądały na bardzo nie wymiarowe :)

Wina zdjęć niestety - zapewniam, że wymiar miały.
Usunięcie przyjmuje z pokorą i zapewniam, że całe i zdrowe wróciły do wody ; B)
Miejmy nadzieje, że przy kolejnych nie będzie niepewności ;)
Zobowiązuje się do łowienia większych okazów w przyszłości :cheer:
Za tę wiadomość podziękował(a): MKula, SVT

PPiW tim 2015/05/27 20:29 #53375

• Balon
  • Balon Avatar
  • Administrator
Jeżeli były wymiarowe to mój błąd , podeślij mi na maila i dodam je powrotnie nie widzę problemu :)

PPiW tim 2015/05/27 20:43 #53380

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Balon napisał:
Jeżeli były wymiarowe to mój błąd , podeślij mi na maila i dodam je powrotnie nie widzę problemu :)

Balon - nie ma problemu :) - Twoja interwencja zmotywowała mnie do szukania takich okazów żeby nie było wątpliwości następnym razem !!!
Muszę jednak lepiej dobierać materiał do degustacji bo pewnie przez tą ciecz ręce drżały przy zdjęciu :P

PPiW tim 2015/05/28 07:52 #53393

• SVT
  • SVT Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1820
PNG

Tapety

Za tę wiadomość podziękował(a): gracjan, portfel333, MKula

PPiW tim 2015/05/28 22:36 #53416

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Wyprawa trzecia – portfel333 ponownie (2x) zdobywa Niegowo – połączone z degustacją Piwa Browaru Kormoran – Krzepkie !!!

O produktach Browaru Kormoran wspominałem w opisie poprzedniej wyprawy dlatego nie wypadało zabrać na dzisiejszy spacer z wędką innego trunku jak coś ze wspomnianego Browaru. Wybór trafił na piwo (w tym wypadku można śmiało nazwać to piwem) Krzepkie – cena 4,99 – butelka bezzwrotna.
Warto odwrócić butelkę, żeby zobaczyć zawartość % - gdyż w odróżnieniu od wielu innych piw - nic a nic nie czuć tego w smaku.

Nie ma posmaku spirytusu itp. odczuwalnego często w mocnych piwach. Można powiedzieć, że czuć to tylko w głowie a nie na języku :cheer: . Smak mocny ale bez przesady – przyjemny do picia jak na mocnego lagera. Najlepsze z dotychczas degustowanych – jako wadę niestety mogę wskazać szybkie wygazowanie – jednak picie to nie wyścig i nie chcemy po kilku minutach mieć wygazowanego trunku … Mimo wszystko jest to coś, co można polecić piwoszom jako ciekawy produkt warty do przetestowania ….

Co do wyprawy wędkarskiej … dzisiaj na Raduni był tzw. dzień wystawowy … Każdy kto łowił na tej rzece wie co to oznacza, jak wszystko co najlepsze jest w zasięgu wzroku …. Zero brań … Widziałem dzisiaj ryby, jak ze stawów hodowlanych i łowisk prywatnych – wiele gatunków mi dzisiaj się pokazało … nie atakowało nic …. Nie podejrzewałem, że tu pływają takie potwory … do wody wrzuciłem ¾ pudełka – miałem jedno puknięcie i kilka odprowadzeń – i to wszystko :S Przedzierałem szlaki, które powoli zarastają i pajęczyny je przecinają a ryby i tak nie odwdzięczyły się solidnym atakiem :sick:

ale nie ma tego złego – nałapałem się świeżego powietrza, połknąłem kilka meszek :P było fajnie.

Żeby tak nie dawać postu bez ryby – załączam okonia złapanego na Raduni już ładny czas temu, którego chyba nie wrzucałem ;) tak go daje, żeby pokazać, że też potrafię takie łapać na tej rzece :side:

Wiadomo - wszystkie ryby wróciły do wody (czyli 0 :evil: ), butelki wylądowały w koszu– specjalnie dla PPW od PPiW portfel – na zdrowie i połamania B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Siarzewski, kiwii47, gracjan, przemek, Juniorsky, okoniarz, romansidło, mCi, Jarek, MKula ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

PPiW tim 2015/05/28 23:27 #53426

• okoniarz
  • okoniarz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 874
Taki Kopyra w terenie ;)
Damian

PPiW tim 2015/05/29 09:00 #53433

• Areh
  • Areh Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1037
Portfel333, zapraszam do mnie po próbki mojego domowego wyrobu (kontakt via PW). Problemem jest tylko to, że tego piwa nie da się pić butelki ze względu na osad który zbiera się na jej dnie i przed piciem należy piwo znad niego zlać, więc w terenie odpada.

PPiW tim 2015/05/29 23:16 #53466

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Areh bardzo dziękuję za propozycję :cheer: takiej oferty nie można odmówić :cheer: !!! reszta na PW - kto wie może PPW dostanie od PPiW pierwszy opis piwa rzemieślniczego jeśli autor wyrazi zgodę :) :silly: - oczywiście postaramy się to wpleść w jakąś wyprawę specjalnie dla PPW :)

PPiW tim 2015/05/30 12:05 #53488

• Balon
  • Balon Avatar
  • Administrator
Portfel wszystkie browarki na rybach będziesz tak testował ?

PPiW tim 2015/05/30 12:32 #53501

• portfel333
  • portfel333 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
no taki miałem zamiar - takie mamy przesłanie :evil: w PPiW tim :P
Moderatorzy: Wiktor, Hof
Czas generowania strony: 0.363 s.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki..

Akceptuje pliki cookies z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information