Logowanie

ceneobaner 7b6b9764bda8145a33870fc4144992ad8f055d

Ostatnie na forum

2wedkarstwomorskie 1seaangel 3rejswedkarski

Reklama

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 15:04 #95827

• Pumba
  • Pumba Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 94
Cześć.

Sprawa ma się następująco, poszukuję agroturystyki bądź 2/4 - osobowego domku do wynajęcia w promieniu powiedzmy 200 km od Trójmiasta. Niby prosta sprawa, w necie jest tego pod dostatkiem ale kryteria są dosyć rygorystyczne:

- woda w zasięgu krótkiego spaceru, tak, żeby można było wziąć w jedną rękę krzesełko, w drugą wędkę i pójść na dwie godziny bez jazdy samochodem, pakowania się itp., itd.. Może nie być metrowych szczupaków i półmetrowych okoni, jedyny gatunek jaki mnie interesuje to lin;
- bliskie sąsiedztwo (powiedzmy do 20 km) stadniny z możliwością jazdy konnej lub/i jakichś ciekawych tras rowerowych;
- cena ma drugorzędne znaczenie, ale dobrze by było żeby była w granicach akceptacji, które u mnie kończą się w okolicach 80 PLN/osoba/noc;
- możliwość wynajmu kilkudniowego bez konieczności rezerwowania całego tygodnia, niestety tyle czasu nie mam.

Tak, interesuje mnie zbliżający się długi weekend. Wiem, że większość miejsc jest już zajęta ale może coś gdzieś zostało. Nawet jeśli nie to trudno, sprawdzi się kiedy indziej. Zależy mi na tym, żeby połowić lina jednocześnie umożliwiając mojej lepszej połowie jazdę konną bądź rowerową. Może ktoś z Was zna godne polecenia miejsce oferujące takie atrakcje?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 16:00 #95828

• Cichy
  • Cichy Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 183
www.noclegi-dywan.pl/agroturystyka-na-kaszubach.html

Miejsce jest przeurocze (galeria na stronie jest sporo nieaktualna). Nie wiem jak tam z linem w rozlewisku przy budynkach, wydaje mi się, że jest na niego szansa, chociaż nie ukrywam, że znawcą nie jestem i mogę się mylić. Zbiornik jest raczej dość płytki, przypuszczam, że nie przekracza 2m. W razie czego w pobliżu jest jeszcze kilka jezior i jeziorek. Stadnina w Sominach (ok. 6km). Rowerem jest również gdzie jeździć - chociażby pętla wokół jeziora Somińskiego. No i nie wiem jak z dostępnością miejsc i terminami rezerwacji - musiałbyś przedzwonić.

W miarę aktualne otoczenie możesz pooglądać w Google - jest dostępny street view.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pumba

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 18:23 #95830

• Marcin Chrzanowski
  • Marcin Chrzanowski Avatar
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 36
Moge polecić coś w pobliżu Somin a raczej w tym miasteczku.Agroturystyka Edward i Danuta Górscy w Sominach w odległości 100 metrów jest j.Somińskie 2km j.Dywan co do rybostanu to ciężko coś więcej powiedzieć byłem raz bez szału.

Jazda konna w samym gospodarstwie,około 2km stadnina koni Kaszubski Bór.Cena za nocleg około 240zl za dobe moge z czystym sumieniem polecić,to jest tylko propozycja decyzja należy do Ciebie.

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 22:32 #95831

• Micek
  • Micek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 346
Polecam karasiowo, tylko z wolnym miejscem może być teraz ciężko

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 23:05 #95833

• Fennec
  • Fennec Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1050
Ja śmigam tutaj www.grzybiadabrowa.pl/ :D
Ale co tam jest to nie wiem :) za dwa tygodnie będę wiedział więcej B)
And the answers always waiting at the liquor store, 40 oz to Freedom,
so I'll take that walk.
And I know that ohhhh...I'm not comin back
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz Grochowski

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/09 23:40 #95835

• Pumba
  • Pumba Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Dziękuję za propozycje. Grzybia Dąbrowa wygląda nieźle ale nie ma już miejsc, Karasiowo raczej odpada. Natomiast "Noclegi Dywan" na sucho wyglądają na miejsce którego szukam :) Oby mieli wolne pokoje :) Dzięki @Cichy :)

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/13 01:10 #95916

• Cichy
  • Cichy Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 183
Pumba napisał:
(...) Dzięki @Cichy :)

Nie wiem, czy jest za co dziękować... :huh: :unsure: :(

radiogdansk.pl/wiadomosci/item/64450-naw...radu-zdjecia-i-filmy

"(...) Dziemiany, Trzebuń, Sominy, Dywan - wiele miejscowości w powiecie kościerskim jest odciętych od świata. Trąba powietrzna powaliła dziesiątki tysięcy drzew - informują strażacy. Nie ma tam prądu ani wody. Mieszkańcy bez zasilania mogą być nawet kilka dni. (...)"

Całe szczęście:
"(...) Nie ma informacji o rannych w tym rejonie. (...)"

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/13 09:56 #95917

• Pumba
  • Pumba Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
Niestety (na szczęście?) nie udało się pojechać, nie było wolnych miejsc...

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/15 07:52 #95946

• merfay
  • merfay Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
Jeżeli chodzi o "GrzybiaDąbrowa" to mogę powiedzieć , że jest tam piękny lin ( kolega miał kilka takich po ponad 2 kg) ,jest leszcz ,okoń, szczupak i mega węgorz (raz miałem tam przygodę z takim). Jezioro lobeliowe , bardzo czyste i głębokie.
merfay

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/22 09:22 #96104

• Baltyk
  • Baltyk Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 37
N przyszłość polecam : pl-pl.facebook.com/lowiskoniedamowo/

Właściciele super, woda rybna, lin jest na pewno i to naprawdę duże sztuki, do tego karp, karaś, sporo szczupaka i okonia oraz piękne krasnopióry, można się pobawić z muchówką :) jeździłem tam kilka lat temu jak zaczynali z "biznesem" .
C&R
Za tę wiadomość podziękował(a): Biedrona

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/23 07:55 #96132

• hi tower
  • hi tower Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1411
Baltyk napisał:
N przyszłość polecam : pl-pl.facebook.com/lowiskoniedamowo/

Właściciele super, woda rybna, lin jest na pewno i to naprawdę duże sztuki, do tego karp, karaś, sporo szczupaka i okonia oraz piękne krasnopióry, można się pobawić z muchówką :) jeździłem tam kilka lat temu jak zaczynali z "biznesem" .

Na stronie internetowej łowiska w "zasadach wędkowania" jest nieprawdziwe sformułowanie, nie mające umocowania w naszym prawodawstwie:
- karta wędkarska nie jest obowiązkowa, obowiązkowe jest natomiast poszanowanie dla przyrody i braci wędkarskiej

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/23 09:56 #96134

• Baltyk
  • Baltyk Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
Na stronie internetowej łowiska w "zasadach wędkowania" jest nieprawdziwe sformułowanie, nie mające umocowania w naszym prawodawstwie:
- karta wędkarska nie jest obowiązkowa, obowiązkowe jest natomiast poszanowanie dla przyrody i braci wędkarskiej
[/quote]

Myślę, że to szczegół, ważne że facet dba o wodę, to jest w w końcu w jego interesie aby przyciągać wędkarzy i turystów, do tego miejsce jest bardzo urokliwe, teraz ma dwa domki, jak ja tam jeździłem, był tylko jeden, całe jezioro miałem zawsze dla siebie, ;) zero turystów, miejsce w którym naprawdę można się wyciszyć.
C&R

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/23 14:03 #96137

• elvis02
  • elvis02 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 213
Byłem tam w tym roku z 3-ma kolegami , Pobyt 4 dniowy zakończył się trzema karpikami, leszczem i paroma leszczykami, więc bez szału. Fakt faktem że okolica cicha i urokliwa ale jeśli chodzi o ryby to zastanowił bym się nad kolejnym wyjazdem.

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/23 14:38 #96138

• Icex
  • Icex Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 619
elvis02 napisał:
Byłem tam w tym roku z 3-ma kolegami , Pobyt 4 dniowy zakończył się trzema karpikami, leszczem i paroma leszczykami, więc bez szału. Fakt faktem że okolica cicha i urokliwa ale jeśli chodzi o ryby to zastanowił bym się nad kolejnym wyjazdem.
No widzisz, a ja byłem nie raz, nigdy nie wróciłem o kiju, były i ładne karpie i sporo na prawdę ładnego leszcza..... Wyjazdy po max 48h...
Na pewno tam jeszcze z przyjemnością się wybiorę...
Drugi test edycji

Agroturystyka/domek letniskowy - Kaszuby i okolice 2017/08/24 10:47 #96158

• Baltyk
  • Baltyk Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
elvis02 napisał:

Nie łowię ryb spokojnego żeru, prócz kransnopiór dla zabawy na muchę :) Ale widywałem tam naprawdę duże karpie, ładne ławice leszczy, duże liny, amury. Z drapieżnika było sporo szczupaków w przedziale 70-90 cm a i 100+ się zdarzały, sporo okonia 30-40 cm i większe. A to było z 5-6 lat temu, jeśli dalej dba o wodę to może być tylko lepiej. Idealne miejsce do odpoczynku w połączeniu z wędkowaniem.Jak na tak małą wodę , to rybostan naprawdę jest bogaty. Może po prostu nie trafiłeś, każda woda ma swoje lepsze i gorsze okresy.
C&R
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Wiktor, Hof
Czas generowania strony: 0.353 s.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki..

Akceptuje pliki cookies z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information