Logowanie

ceneobaner

Ostatnie na forum

2wedkarstwomorskie 1seaangel 3rejswedkarski

Reklama

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ?

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/09/16 07:42 #96704

• kyniugda
  • kyniugda Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 281
Wczoraj wpadłem jak po sól - na godzinkę: szczupaczek ok 35 na dropa z obcinką i zerwany zestaw.... tyle :) strasznie zarośnięta woda
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/09/16 12:00 #96706

• Hof
  • Hof Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1787
tych krótkich szczupaków jest cała masa, ciekawe że same takie max pod wymiar - ciekawe czy większe wybierają inną cześć Motławy, schodzą gdzieś do MW żreć tłuste śledzie czy może dostają w łeb po osiągnięciu wymiaru ? A może trzeba by zacząć łowić tam kotletami

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/10/29 13:55 #97700

• Ziko1985
  • Ziko1985 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 401
Pomimo pogody odwiedziłem dziś motławe odcinek troci ze spiningiem,wytrzymalem 3 godziny w deszczu i wietrze.Kilka uderzeń w gumy i 2 hole ryb byly.Podziwam ekipe ktora wpadla na bialoryb z tyczkami w takiej pogodzie posiedziec:)twardziele.
Za tę wiadomość podziękował(a): przemek, Tomek0012

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/11 16:56 #98781

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 886
Dzis zdjalem pajeczyne z UL.Badylek wazy 46g.Minela dobra godzina zanim wypracowalem sobie wlasciwa reakcje na branie.Potem juz bylo tylko dobrze.Nie padly atomowe sztuki ale kilkanascie 25-27cm i tylez okolo 20cm wyskrobalem.

Za tę wiadomość podziękował(a): Stavros, Hof

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 15:40 #98796

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Z nowym badylkiem wskoczylem na wlasciwe tory.Szkoda,ze kolo poludnia zerwal sie silny wiatr uniemozliwiajacy lowienie ULDo tegoczasu zlowilem ok. 15szt. ladnych okoni.Te ze zdjec sa powyzej 30cm

Dwa duze garbusy zaplataly sie w przybrzezna roslinnosc .Lowie na fluorocarbon 0,12mm wiec wyszla kiszka.

Za tę wiadomość podziękował(a): Stavros, brodaczysko, Loco

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 18:12 #98801

• RAGEZ
  • RAGEZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 37
Z Trocią jest tak , że z dnia na dzień ryby mogą się wysypać z worka, trzeba 2 razy w tygodniu porzucać lub patrzeć czy jest wielu wędkarzy. 2 tyg temu wybrałem się na szybkie 2 godziny. Z pierwszym razem 3 rybki w tym największą był 45 cm zanderek. Za drugim wypadem bez brania. Okonie w tym roku mega himeryczne i przetrzebione. (może sa to tez skutki suszy sprzed 2 lat?). No i nie bój się używać większych gum. Ryb będzie mało ale za to konkretnej postury.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 21:58 #98817

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Od 1 wrzesnia do teraz popelnilem ok.90 wypadow nad Motlawe w poszukiwaniu okoni.Tak jest od kilkunastu lat.Najmniejsza ilosc zlapanych wymiarowych okoni jaka mi przychodzi do gowy to 1,5 tys.szt.. w sezonie,wiec nie mam powodow by cokolwiek zmieniac.Wielu forumowiczow mnie zna i wie, ze max. zakladam na hak 2",ale najlepiej sie czuje jak mam na haku 1,5"na 2g glowce.Na Motlawie nie wielkosc przynety decyduje o sukcesie, ale jej orginanosc i sztuka animacji.Najlepszym,okoniowym dniem w tym roku byl dzien 10 listopada,dzien porzedzajacy zawody gdzie 8 razy musialem uzyc podbieraka.Paru gosciom,ktorzy maloskutecznie lowili obok co chwila opadala kopara.Temu okoniu trza Panie odmiany.Szukanie 50cm okoni w Motlawie uwazam za bezcelowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): darek2625, slawito, Hof

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 22:15 #98818

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Najwieksze okonie jakie mi sie udalo zlapac w Motlawie skusily sie w okresie wczesnojesiennym na fantazyjne mircojigi hak 10 glowka 0,5g.W poprzednim poscie zle napisalem slowo oryginalny.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 22:43 #98820

• RAGEZ
  • RAGEZ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 37
florian napisał:
Od 1 wrzesnia do teraz popelnilem ok.90 wypadow nad Motlawe w poszukiwaniu okoni.Tak jest od kilkunastu lat.Najmniejsza ilosc zlapanych wymiarowych okoni jaka mi przychodzi do gowy to 1,5 tys.szt.. w sezonie,wiec nie mam powodow by cokolwiek zmieniac.Wielu forumowiczow mnie zna i wie, ze max. zakladam na hak 2",ale najlepiej sie czuje jak mam na haku 1,5"na 2g glowce.Na Motlawie nie wielkosc przynety decyduje o sukcesie, ale jej orginanosc i sztuka animacji.Najlepszym,okoniowym dniem w tym roku byl dzien 10 listopada,dzien porzedzajacy zawody gdzie 8 razy musialem uzyc podbieraka.Paru gosciom,ktorzy maloskutecznie lowili obok co chwila opadala kopara.Temu okoniu trza Panie odmiany.Szukanie 50cm okoni w Motlawie uwazam za bezcelowe.

Florian , to nie była żadna osobista uwaga do Ciebie. Walnąłem się , ponieważ chciałem napisać "nie bójcie się używać dużych gum" , a wyszło "nie bój się". Tak bywa gdy piszę się z komórki w pośpiechu. Absolutnie nie neguję Twoich metod i ich skuteczności, gdyż 90 wypadów na ryby zaliczałem może łącznie przez ostatnie 5 lat bo od tylu lat łowię spiningiem :) i pewnie wiele wiosen musi upłynąć abym nabrał Twojej skuteczności . Niektórzy po prostu lubią łowić "grubo" , ale uważają, że w Motławie nic tak złowić się nie da. Moje okoniowe "życiówki" ma Motławie były w marcu na przynęty od 8 cm do 15 cm. A i sandaczyki 30 cm uderzały w 5 calowego kaitecha.

Powodzonka
Za tę wiadomość podziękował(a): florian

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/12 23:01 #98822

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Okon dziwna ryba jest i basta!Np.dwa lata temu ukrecilem pare ''pszczolek'' i nie bylo okonia,ktory by tej przynety nie chcial skosztowac.W tym roku, w analogicznym czasie nawet najmniejszy kurdupelek sie do niej nie zblizyl.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stavros, RAGEZ

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/13 07:03 #98824

• Tomasz Grochowski
  • Tomasz Grochowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 149
Wtrącę pare słów bo kilka lat wstecz łowiłem regularnie na tej wodzie. Florian ma sporo racji, trzeba łowić troche inaczej żeby miec lepsze wyniki ale o prawidzwych wynikach nad te wodą decyduje to jak duzo ryb weszło i jakich..Nie zawsze jest duzo okonia, czasem jest sporo sandacza..Kilka lat temu to było inne łowienie, nie było siatek "Troci", ryb było duzo a wędkarzy zdecydowanie mniej..Dziś presja jest OGROMNA , ryby chimeryczne ..Sa okresy że można połowić ale to głownie wczesna wiosna i pózna jesień..Dodam tylko że czasem twarde przynety potrafia zaskoczyc skutecznością..Szkoda że rzeka jest tak zdegradowana przez pseudorybaków w jej górnym biegu..
TomaszGrochu
Za tę wiadomość podziękował(a): Stavros, przemek, RAGEZ

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/14 17:24 #98844

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Sezon okoniowy koncze troche pechowo i choc zlapalem dzis pare okoni 30cm+ to zdjecia pieknych okoni zrobilem omylkowo w RAW i moj komputer je importuje, ale nie odtwarza.Jak sie jakis znajdzie na to sposob to nie omieszkam ich wstawic. W aparacie sa.Teraz odniose sie do postu powyzej.Praktykuje lowienie w Motlawie ,z krotkimi przerwani ponad 40 lat,wiec cos tam o niej wiem.Dla mnie ta rzeka nie jest chimeryczna, jest wrecz przewidywalna,ale to przychodzi razem z jej poznawaniem.Czy ryb jest mniej niz kilkadziesiat lat temu? Wydaje sie, ze nie.Czy presja wedkarska sie zwiekszyla wydaje mi sie,ze jest wrecz odwrotnie.Gdy w latach 70-80 tych wchodzil okon do Motlawy to byly organizowane wycieczki z innych miast tak jak to ma miejsce teraz ze sledziem.Co do rybakow to oni zastapili klusownikow z czasow PZW. W bialy dzien byly wowczas stawiane siaty na oplywach i to zjawisko bylo powszechne.W tym czsie zaginal ciernik,dramatycznie spadla ilosc rozanki i wyraznie zmiejszyla sie ilosc wzdregi.Grube liny takiez karasie,plocie,leszcze,karpie czy wegorze nadal czekaja.Wszytkiego dobrego i do zobaczenia w przyszlym roku!
Za tę wiadomość podziękował(a): Stavros, przemek, Gawlin, RAGEZ, Hof

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/14 17:55 #98845

• Icex
  • Icex Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 651
Florian, polecam prosty i darmowy programik Irfan View, należy także pobrać do niego komplet wtyczek o nazwie plugins (jedno i drugie jest download bezpośrednio na stronie) i będzie odtwarzał elegancko RAW. Generalnie 80% czasu pracy ze zdjęciami używam tego programu, prosta zmiana rozmiaru zdjęć a do tego tzw batch resize (zmiana rozmiaru większej ilości zdjęć na raz), lekka zmiana kontrastu czy nasycenia kolorów, na koniec zapis do jpeg i bajka, naprawdę niewiele więcej potrzeba do szczęścia...

Strona programu:

www.irfanview.com/

PS, wyrzuciłem nadmiarowy post.

Pozdrawiam
Drugi test edycji

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/14 18:27 #98846

• florian
  • florian Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Na ta chwile znalazlem prosty spsob.Na zakonczenie sezonu wzialem rybki do domu oto jedna z nich ok.34cm.Sorry.Za rade dziekuje Icex napewno skorzystam bowiem jak zobaczylem Raw-y to mnie przytkalo mam lumixa 100.
Za tę wiadomość podziękował(a): Icex

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/12/15 07:19 #98854

• Tomasz Grochowski
  • Tomasz Grochowski Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 149
florian
Nie siegam pamiecia do lat 80 tych to i nie moge pamietać wycieczek o których napisałeś..Być może tak było..Co do presjii 10 lat temu w mieście o łowieniu sandaczy widziało kilakanście osób i z nocki 5 ryb wymiarowych nie było wielkim sukcesem..Trafiały sie dni gdzie łowilismy i po 10 ryb 60+....Dziś przed bzdurnym rozporządzeniem na odcinku morskim czasem wieczorem jest jak na zawodach i te wyniki już sie raczej nie powtarzają..Co do rybaków to na górnym odcinku wystarczyło dwie godzinki i był komplet szczupaków plus mnóstwo brań , hołow spinek ryb naprawdę duzych..Dziś trafisz tam rybe 80 cm to jest to juz powód do radości..Liny na opływie pływały ławicami po 20 sztuk w czasie tarła , dziś takie widoki tez są rzadkością..Starzy wedkarzę łowili na tej wodzie leszcze łopaty po 5 kg , dziś ryba 2 kg to wyczyn..Okoń jest i bedzię bo wchodzi z Zatoki raz mniej raz więcej ale jest..Jesli twierdzisz że ryby nie są chimeryczne tylko przewidywalne to dlaczego łowisz je inaczej ?..Ryba nie chimeryczna łupie we wszystko co wpadnie do wody..Wniosek nasuwa sie jeden..Ryb jest ZDECYDOWANIE MNIEJ..Nie sa to tylko moje wnioski ale wielu innych spiningistów..
TomaszGrochu
Moderatorzy: Wiktor, Hof
Czas generowania strony: 0.352 s.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki..

Akceptuje pliki cookies z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information