Logowanie

ceneobaner

Ostatnie na forum

2wedkarstwomorskie 1seaangel 3rejswedkarski

Reklama

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ?

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/30 21:35 #87039

• kyniugda
  • kyniugda Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 291
Hej
Mam nadzieję, że dobrze ulokowałem temat :)
W dobie zakazów na wodach morskich, pomyślałem o odcinku Motławy, należącym do spółdzielni Troć. Jakie macie zdanie na temat tej wody ? Interesuje mnie głównie spining. Jakie przepisy u nich obowiązują po za wykupionym zezwoleniem ? Nic nie znalazłem na ich stronie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/30 21:40 #87040

• Fennec
  • Fennec Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1108
Jakoś za tą wodą nie przepadam, aczkolwiek opływ motławy jest ciekawy :)
Obowiązują tam przepisy RAPR
AliExpress Fishing - Reviews - Grupa FB poświęcona wędkarskim zakupom z Aliexpress
Za tę wiadomość podziękował(a): kyniugda

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/31 00:23 #87045

• Hof
  • Hof Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1806
Graccek - usunąłem Twój post bo nie miał za wiele wspólnego z tematem. O przepisach i sytuacji nad wodą w innych działach proszę pisać.

A co do pytania czy da się połowić - odpowiedź jest prosta: da się :)
W cenie 120zł ( chyba że od 2017 się coś zmieni) dostajesz zezwolenie na łowienie na rzece Motławie oraz kanale Czarnej Łachy.
Są to wody raczej niezbyt głębokie, o bardzo wolnym uciągu, w okresie letnim dość mocno zarastające w wodzie i na brzegach.
Spinningując można liczyć głównie na szczupaki oraz okonie, jest szansa również na inne drapieżniki.
Pytanie dotyczyło głównie odcinka miejskiego jak rozumiem, tam głównie króluje okoń oraz krótkie szczupaczki w ilościach hurtowych. Od wiosny do końca lata występuje też na tym odcinku duża ilość boleni. Osobiście z polskich drapieżników nie złowiłem tam tylko łososiowatych :) Jeśli będziesz nastawiał się na szczupaki to warto spróbować łowienia dużymi jerkami lub sporymi gumami żeby wyeliminować króciaki. Okonie występują praktycznie wszędzie, ale mają oczywiście kilka ulubionych miejsc, kilka spacerów z wędką i powinieneś sam namierzyć takie miejscówki.

Polecam wybrać się też poza miasto, Motława na całej długości może okazać się bardzo hojna. Również Opływ Motławy jest fajną wodą, z której w tym roku 'wyszły' ładne szczupaki :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Graceek, kyniugda, Dano, Wiechu, RINEX

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/31 08:31 #87047

• hi tower
  • hi tower Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1568
Fennec napisał:
(...)

A skąd taka informacja?

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/31 08:43 #87051

• Balon
  • Balon Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 4142
Faktycznie Tower :)

Na stronie zero info o RAPR, sprawdziłem tez stare pozwolenia i na nich tez nic nie piszą o tym.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/31 10:48 #87056

• Fennec
  • Fennec Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1108
hi tower napisał:
Fennec napisał:
(...)

A skąd taka informacja?

Kiedyś ktoś mi tak powiedział więc dalej nie kopałem :)
faktycznie na stronie nie ma informacji o tym
AliExpress Fishing - Reviews - Grupa FB poświęcona wędkarskim zakupom z Aliexpress

Re:Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2016/12/31 12:43 #87059

• kyniugda
  • kyniugda Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Ja też nie znalazłem na ich stronie tej informacji, stąd było moje pytanie....

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/01/31 21:50 #88496

• RINEX
  • RINEX Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 83
Hej,

Czy Odpływ Motławy też należy do spółdzielni Troć i wchodzi w skład okręgu nr 3?
Ma ktoś może jakąś mapkę?

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/01/31 21:54 #88497

• Wiechu
  • Wiechu Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 11
Tak - Opływ Motławy też "należy" do Troci.
Mapki nie ma ale opis jest na ich stronie:
www.troc-tczew.pl/obwod-rybacki-rzeki-motlawa-nr3-p-2325.html

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/01/31 22:15 #88499

• Elgi
  • Elgi Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 164
W zeszłym roku, zadzwoniłem do SP. "Troć" w celu podpytania się o mapę dot. odcinka Wierzyca (6). Kobieta po drugiej stronie obiecała że takową otrzymam jak tylko wyśle do nich e-mal'a z taką potrzebą. Kilkukrotnie dzwoniłem i mailowałem, do dziś jej nie dostałem . Ostatnią wiadomość wysłałem do nich w czerwcu '16, później dałem sobie spokój.
Bardzo podobnie było z regulaminem "RAPR". Tłumaczenia, że jest na stronie (gdzieś!), że obowiązuje taki jak w PZW Gdańsk, jak wymagamy karty wędkarskiej to chyba jest taki sam jak w PZW... I chyba kilka innych odpowiedzi.
Ogólnie woda jak woda, coś tam pływa...

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/01/31 22:29 #88500

• Jacek88
  • Jacek88 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 289
Za 120 złotych całkiem nieźle można tam połowić mimo znacznej presji panów rybaków. Okoń jak wyżej wspomniano w ilościach hurtowych, i często trafiają się przyzwoite garbusy. Szczupaka też full tego do 50cm ale i metrówki można się spodziewać jak na każdej wodzie. Cała reszta towarzystwa to bolki, sandacze sporadycznie, pstrągi, klenie i grube jazie. Białorybu też sporo także dla każdego coś dobrego. Obowiązuje RAPR to z rozmowy ze strażnikiem informacja podczas kontroli. Tak jak pisałeś w dobie zakazów na morskich wodach (podobno niektórzy nie łowią :D ) każda alternatywa jest dobra
Za tę wiadomość podziękował(a): kyniugda, Hof, RINEX

Re:Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/02/03 09:32 #88610

• kyniugda
  • kyniugda Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
Hej
Właśnie dostałem cennik na 2017 od Troci. Co do regulaminu wędkowania, to pani mi odpisała, cytuję: " Obowiązuje ustawa o rybactwie śródlądowym ."Nie bardzo wiem, co to znaczy, muszę poszukać.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/03/01 05:32 #89728

• kyniugda
  • kyniugda Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
No i doczekałem się treści ustawy o rybołówstwie śródlądowym od Troci z 2001 r - z tego dokumentu wynikają przepisy o okresach i wymiarach ochronnych na wodach Troci, W temacie Motława też ten temat był poruszany, więc troszkę nam się wyjaśni :)
Mapkę dostałem, ale jakąś dziwną- poprosiłem o troszkę dokładniejszą wersję.
Cały dokument w załączniku

Ten załącznik jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Za tę wiadomość podziękował(a): Fennec

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/03/24 15:45 #90947

• Nawrot
  • Nawrot Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
Dzisiejszy wypad ze szwagrem na oksy, na odcinek Troci w okolicach mostu na S7 na zero, niski poziom wody. W odległości około pół kilometra w stronę Gdańska rozstawione sieci, akurat trafiliśmy na wyciąganie. Do momentu naszego odjazu w sieci było trochę bialorybu, jaź i szczupak około 60,gruba mamuśka. Rybak mówił że całkowity brak okonia na tym odcinku Motlawy i Czarna Łacha

Odcinek Motławy- spółdzielnia Troć - da się coś połowić ? 2017/03/24 16:08 #90948

• Hof
  • Hof Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1806
Byłem w tyn tygodniu na Krępcui rzeczywiście miałem 3 okonki wielkości palca i nic więcej. Widocznie panowie rybacy zagęścili siaty
Moderatorzy: Wiktor, Hof
Czas generowania strony: 0.244 s.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki..

Akceptuje pliki cookies z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information