Logowanie

ceneobaner 7b6b9764bda8145a33870fc4144992ad8f055d

Ostatnie na forum

2wedkarstwomorskie 1seaangel 3rejswedkarski

Reklama

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Chińskie allegro

Chińskie allegro 2015/02/05 13:38 #45441

• Graceek
  • Graceek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 579
Zamawialiście kiedykolwiek coś z aliexpress? Pln brak Ja ustawiłem sobie euro jako walute na stronie. Patrząc na ceny kołowrotków/plecionek to nasuwa się pytanie czy jest sens przepłacać u nas w sklepach? Z tego co się orientuję to wszystkie paczki dochodzą,mojemu brackiemu rzeczy dochodzą po około 2 tygodniach.Wybór wędkarski jest duży .Stronę opisy przedmiotów tłumaczy nam przeglądarka opisy się zgadzają z tym co zakupiliśmy.Może ruszmy temat i wstawiajmy linki z okazjami tutaj o tematyce wędkarskiej?Nie jest to reklama ani nic w tym stylu może komuś się przyda,Jeżeli ktoś wspiera Polski rynek to uszanujmy go ale trzeba patrzeć za czymś jak najtaniej, a 80 % rzeczy to i tak made in China :whistle:

http://www.aliexpress.com/af/category/100005444.html?d=n&catName=fishing&CatId=100005444&isViewCP=y&origin=n
Rano nie brały, potem przestały.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mario8

Chińskie allegro 2015/02/05 13:50 #45444

• Icex
  • Icex Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 632
Graceek napisał:
Zamawialiście kiedykolwiek coś z aliexpress? Pln brak Ja ustawiłem sobie euro jako walute na stronie. Patrząc na ceny kołowrotków/plecionek to nasuwa się pytanie czy jest sens przepłacać u nas w sklepach? Z tego co się orientuję to wszystkie paczki dochodzą,mojemu brackiemu rzeczy dochodzą po około 2 tygodniach.Wybór wędkarski jest duży .Stronę opisy przedmiotów tłumaczy nam przeglądarka opisy się zgadzają z tym co zakupiliśmy.Może ruszmy temat i wstawiajmy linki z okazjami tutaj o tematyce wędkarskiej?Nie jest to reklama ani nic w tym stylu może komuś się przyda,Jeżeli ktoś wspiera Polski rynek to uszanujmy go ale trzeba patrzeć za czymś jak najtaniej, a 80 % rzeczy to i tak made in China :whistle:

www.aliexpress.com/af/category/100005444...&isViewCP=y&origin=n
No to jak byś się tak przyjrzał to będziesz wiedział skąd większość producentów sprzęt bierze :P

Pamiętać tylko należy, że tanie to to jest wszystko do momentu aż paczka nie zostanie zhaltowana na celny, wtedy trzeba doliczyć cło jeżeli się na nie łapie plus VAT i już takiej rewelacji nie ma...
Ponoć większość przechodzi, ale nigdy nie wiadomo.... Do tego jeżeli dobrze słyszałem, to jedna rzecz może mieć kilku chińskich producentów i jakość może się dość znacznie różnić...

Obecnie allegro jest zalane towarem z chin, nawet niektórzy tylko pośredniczą, czyli zamawiają towar na twój adres i za to kasują elegancką prowizję...

No i końcowo najważniejsze, jeżeli chodzi o droższy sprzęt, a w sumie różne rzeczy są dla różnych ludzi drogie, to powodzenia życzę z gwarancją jak się trafi szrot...
Drugi test edycji
Za tę wiadomość podziękował(a): Wiśnia

Chińskie allegro 2015/02/05 13:55 #45445

• Wiśnia
  • Wiśnia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2794
Do tego jeszcze gwarancja i sprawa bardzo się klaruje... To fakt, że większość rzeczy ze sklepowych ofert robiona jest w Chinach, ale duzi producenci mają jeszcze coś takiego jak kontrola jakości.
BAŁT

Chińskie allegro 2015/02/05 20:15 #45484

• Skawa
  • Skawa Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 93
Ja zamawiałem koszule simms kolega hi tawer zamawiał duzo rzeczy i wszystko jest ok
Celebryta
Za tę wiadomość podziękował(a): Graceek

Chińskie allegro 2015/02/05 20:22 #45485

• Icex
  • Icex Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Skawa napisał:
Ja zamawiałem koszule simms kolega hi tawer zamawiał duzo rzeczy i wszystko jest ok
Oczywiście że jest ok, sam mam założone specjalnie konto i kartę dolarową żeby móc coś czasem z chińczyków ściągnąć, trzeba być tylko świadomym wyżej wymienionych minusów (znam gościa co się zdziwił jak mu oclili...) , szkoda że dolar podskoczył bo jak był w okolicy 3ki to można było na prawdę fajnie zakombinować...

Pozdrawiam
Drugi test edycji
Za tę wiadomość podziękował(a): hi tower

Chińskie allegro 2015/02/05 20:47 #45490

• bocian
  • bocian Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 248
DLA MNIE TO PATOLOGIA

sory jesli kogos uraziłem

znam tą stronę od 3 lat moim zdaniem porażka kup sobie orginał tyle w temacie

Chińskie allegro 2015/02/05 21:06 #45494

• Skawa
  • Skawa Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 93
bocian napisał:
DLA MNIE TO PATOLOGIA

Bocian a wszystkie ciuch czy sprzet wedkarski gdzie jest produkowany jak nie u czajników
Celebryta

Chińskie allegro 2015/02/05 22:53 #45500

• Icex
  • Icex Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
bocian napisał:
DLA MNIE TO PATOLOGIA

Bociek wydaje mi się, że jedyne kogo mogłeś urazić to dużą część firm wędkarskich, oraz całą masę ludzików na allegro, którzy de facto mają z takiego sprowadzania i sprzedaży czasem z ponad 100% przebitką na prawdę fajną kasiorkę. Chociaż wątpię żeby się przejmowali taką opinią licząc zyski :P

Ja to traktuję raczej bardziej jako zabawę i ciekawostkę, itak 99% rzeczy kupuję na miejscu ze wzg. na gwarancję i chociażby zakup od ręki, pomijając oczywiście inne kwestie.

Znalazłem tam raz zestaw swingerów z pokrowcem, identyczny jak FOX-a, 180zł by mnie wyszedł, gdzie FOX krzyczy sobie więcej za jeden swinger....
Oferta uzbrojona była w wyjątkowo wyraźne zdjęcia, więc widać było na tacy że jakość wykonania znakomita, no chyba że by co innego przysłali... Mnie to daje do myślenia....

Pozdrawiam!
Drugi test edycji
Za tę wiadomość podziękował(a): Jowan

Chińskie allegro 2015/02/05 23:01 #45502

• Jowan
  • Jowan Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 27
2 tygodnie tylko? mimo wszystko to dosyć szybko...a paczka jest statkiem czy samolotem? jest fajnie do czasu aż celni nie shaltują na cło :silly:
bracki zamawiał smartfona to obyło się bez kontroli, jego kolegom się nie poszczęściło i z 550zł zrobiło się 700-800zł za telefon :whistle:

Chińskie allegro 2015/02/05 23:46 #45505

• Graceek
  • Graceek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Jest ryzyko jest zabawa :silly: Konsekwencje znasz albo zarobisz albo dołożysz he he power pro widziałem plecionki po 8 euro :D

Chińskie allegro 2015/02/06 00:04 #45507

• daniel1886
  • daniel1886 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 504
Ja osobiście się kiedyś sparzyłem. Zamawiałem komplet odzieży treking + oslona przeciwdeszczowa, cena miała być faktycznie 80% taniej. Czekalem ponad 2 tygodnie i to nie jest takie zle ale rozmiar był chamsko przekreślony na metce i długopisem dopisane XL a przekreślona S. Z reklamacją próbowalem dzwonić ale nigdy nikt nie odebrał. Ogólnie masakra.

pzdr
Prawda jest jak d...a - każdy ma swoją

Chińskie allegro 2015/02/06 20:25 #45589

• Graceek
  • Graceek Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
Tak myślę o zakupie do "spidolino" :lol:

Chińskie allegro 2015/05/05 17:17 #51775

• Rejs
  • Rejs Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 156
Ja zamawiałem ostatnio zestaw gumek 4cm :) przy zakupie 300 różnych sztuk wyszło mnie 20 groszy za sztukę :) jakość dobra rozciagałem je dosyć ambitnie i nic złego się nie działo :) a jeszcze w prezencie dostałem 10 sztuk gratis :D
Rozmawiają dwaj wędkarze: - Tydzień temu, złowiłem szczupaka liczącego ponad metr długości! Nigdy takiego nie widziałem! - Wierzę ci.

Chińskie allegro 2015/05/05 17:34 #51777

• MaRTWy
  • MaRTWy Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 96
Ja zamówiłem stamtąd już jakieś 30 rzeczy i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Minusem jest to, że na zdjęciach nie zawsze widać wszystko co można zobaczyć "macając" sprzęt w sklepie.

Plus jeśli się kupuje ciuchy to trzeba zwrócić uwagę, że część z tego ma niekoniecznie europejską, a azjatycką rozmiarówkę :)

Chińskie allegro 2015/05/05 17:35 #51778

• MaRTWy
  • MaRTWy Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 96
Graceek napisał:
Tak myślę o zakupie do "spidolino" :lol:

Czy to aby nie jest sprzeczne z RAPR ?
Moderatorzy: Wiktor, Hof
Czas generowania strony: 0.412 s.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki..

Akceptuje pliki cookies z tej strony.
EU Cookie Directive Module Information